Dzień Dziecka z Gwiazdami w Rybniku!

In Bez kategorii Posted

To będzie niezwykły 1 czerwca – mega gwiazdy polskiego sportu, znani z telewizji artyści, muzycy, kabareciarze oraz ludzie związani z Rybnikiem – wszyscy na jednym obiekcie, w jednym charytatywnym meczu!

Lista zapowiedzianych gości wciąż się rozrasta i wygląda na to, że kolejny letni Legendarny Kosmiczny Mecz na długo zapadnie widzom w pamięć. Kto zatem przyjedzie?

 

Zagraj, zagraj jak za dawnych lat

Zaczynając od prawdziwej gratki dla fanów sportu – na stadionie w Rybniku pojawi się cała plejada polskich sportowców, m.in. byli polscy reprezentanci w piłce nożnej – Maciej Żurawski, Jacek Krzynówek, Dariusz Dziekanowski, Kamil Kosowski i Michał Żewłakow. Swój udział zapowiedział również Marcin Wasilewski, który wziął udział w letnim LKM w zeszłym roku oraz legendarny trener Antoni Piechniczek, który ustawi taktykę jednej z drużyn swoim fachowym okiem. Wśród piłkarzy zobaczymy także Dariusza Dudka, Jerzego Brzęczka i Marcina Baszczyńskiego. Mówiąc o polskich ikonach sportu nie można zapominać o innych dyscyplinach. Na boisku pojawi się m.in. Cezary Trybański, pierwszy Polak grający na parkietach NBA, czy Marek Plawgo, legendarny polski lekkoatleta.

 

Zastrzyk młodzieżowej energii

Skoro Legendarny Kosmiczny Mecz wypada w Dniu Dziecka to nie może zabraknąć młodzieżowej energii! Pojawią się młodzi, gniewni i szukający wrażeń zawodnicy – m.in. żużlowcy Kacper Woryna i Maciej Janowski, którzy pojawią się zresztą nie tylko na boisku. Dołączyli do nich inni przedstawiciele sportów trochę bardziej ekstremalnych sportów – bracia Dawid i Szymon Godziek, członkowie Red Bull Team, jedni z najlepszych przedstawicieli dyscyplin MTB Freestyle, jedni z najbardziej rozpoznawalnych rowerzystów tej kategorii w Europie! Ekipę uzupełnia też rybniczanin, Bartosz Giemza – rowerzysta ekstremalny, startujący m.in. w dyscyplinie przejazdów MTB w centrach handlowych, mistrz Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing. Panowie potwierdzają, że na pewno pograją w piłkę, a co zobaczymy poza tym – będzie niespodzianką.

 

Siła artystów i ludzi telewizji

Sportowcy – sportowcami, ale Legendarny Kosmiczny Mecz to także wielki meeting polskich artystów – różnych kategorii, nurtów i sztuk. Podstawą składu są oczywiście członkowie Kabaretu Młodych Panów, czyli gospodarze tego wydarzenia. U boku pojawią się także inni przedstawiciele kabaretowego świata – Paranienormalni,  Przemysław Żejmo, Piotr Gumulec z Kabaretu Chyba oraz Ewa Błachnio. Świat muzyki reprezentował będzie zespół Big Cyc oraz katowicki raper Miuosh, który już w zeszłym roku gościł na stadionie w Rybniku. Oprócz nich wystąpią m.in. Irek Bieleninik, Piotr Zelt i Tomasz Zubilewicz!

 

Rybnickie akcenty

Nie zabrakło także w składzie osób związanych z Rybnikiem – piłkarki TS ROW Rybnik, przedstawiciele klubów piłkarskich oraz TS Volley Rybnik. Na murawie pojawi się także Krzysztof Sałajczyk z Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku – człowiek, który oszukał przeznaczenie i wywalczył dla siebie nowe życie, choć miał prawie zerowe szanse na przetrwanie. Jego powrót na boisko jest niesamowitym przykładem siły woli.

 

Lista gwiazd wciąż jest otwarta, a Fundacja Piątka przyzwyczaiła już fanów LKM do niespodzianek na ostatnią chwilę, więc nie wiadomo, kto jeszcze może pojawić się na rybnickim stadionie 1 czerwca. Jedno jest pewne – ten Dzień Dziecka z gwiazdami będzie niezapomniany!