O meczu

Agencja STAR MANAGER Piotr Sobik wraz z Bartoszem Demczukiem z Kabaretu Młodych Panów od 2011 roku tworzy wydarzenie, które swoją skalą przerasta inne eventy charytatywne na Śląsku. Pierwsze Legendarne Kosmiczne Mecze organizowane były w Rybniku, szybko jednak okazało się, że popularność imprezy jest tak duża, że konieczne było przeniesienie wydarzenia do większej Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Po latach wielkiego sukcesu Kosmicznych Meczy, organizatorzy postanowiliśmy ponownie podnieść poprzeczkę i wyprodukować to wyjątkowe wydarzenie w katowickim SPODKU.

Do tej pory Mecze wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Piątka, dla których w sumie uzbierały blisko 500 000 złotych! Zorganizowane 15 stycznia 2022 roku wydarzenie po raz pierwszy zagrało dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, które od 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom z ubogich, poprzemysłowych śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dom Aniołów prowadzi lokalne, kompleksowe systemy wsparcia i jest drugim „domem” dla wielu potrzebujących dzieci. Dom Aniołów Stróżów od wielu lat organizuje również szereg akcji i wydarzeń służących pozyskaniu funduszy na codzienną pomoc dzieciom.

W 2023 roku po raz drugi spotkaliśmy się w Katowickim Spodku. Na boisku wystąpili nie tylko utalentowani sportowcy, ale także największe gwiazdy. A co będzie się działo w 2024 roku? To już niedługo się okaże! Przyjdźcie do Spodka i zobaczcie sami, co przygotowaliśmy dla Was tym razem!

Legendarny Kosmiczny Mecz to przedsięwzięcie nie byle jakie, a zupełnie wyjątkowe. Dochód z biletów w całości przeznaczony jest na dobroczynny cel, a udział w wydarzeniu biorą pierwszoligowi zawodnicy i gwiazdy z pierwszych stron gazet. LKM to obecnie wielkie sportowe show w wykonaniu znanych osobistości i moc atrakcji towarzyszących dla całej rodziny!